Hypotéka na dům
default

S důvěrou se na nás obraťte. Hypoteční makléř Vás seznámí s potřebnými podklady, se vším Vám poradí a většinu „papírování“ vyřídí za Vás. Zajistí pro Vás (mimo jiné) znalecký odhad nemovitosti, což je jeden z nejdůležitějších podkladů požadovaný hypoteční bankou. Níže naleznete orientační přehled dokumentů, které budete potřebovat při žádosti o hypotéku na dům.

Podklady potřebné pro schválení hypotéky na výstavbu domu:

- Kupní smlouva na pozemek nebo smlouva o budoucí smlouvě kupní (pokud budete hypotékou financovat i koupi pozemku)

- Výpis z katastru nemovitostí na pozemek

- Snímek z pozemkové mapy

- Nabývací titul k pozemku (Prokazuje způsob, jakým pozemek získal aktuální vlastník pozemku. Pokud je pozemek již Váš, nabývacím titulem je nejčastěji kupní smlouva, kterou jste pozemek získali. Nabývací titul je k dispozici na katastru nemovitostí.)

- Stavební povolení nebo ohláška stavebních prací (tento dokument je potřeba nejpozději k prvnímu čerpání úvěru, standardně je ale potřeba již ke schválení úvěru)

- Položkový rozpočet stavby (není potřeba, pokud existuje smlouva o dílo na kompletní výstavbu domu)

- Projektová dokumentace

- Smlouva o dílo na výstavbu domu, nebo jednotlivých částí (v případě, že dům nestavíte svépomocí)

- Jednoduchý harmonogram stavby

- Znalecký odhad (Znalecký odhad se vyplatí zadávat až po té, co máte vybranou hypoteční banku. Každá banka má totiž vlastní seznamy odhadců, jejichž odhady akceptuje.)

Dále bude potřeba žádost o úvěr, kopie dvou Vašich identifikačních průkazů a podklady týkající se Vaší bonity (v případě, že se nejedná o hypotéku bez prokazování příjmů).

Hypotéka na dům Hypotéka na dům - požadované parametry: Hypoteční kalkulačka - Hypotéka na dům
Uvedené splátky jsou orientační, aktuálně nabízíme hypotéky od 3,68% p.a.
Hypotéka na dům